Proč by ufouni nemohli mít blog?

Duben 2015

Ethelina uspávanka 1.kapitola

2. dubna 2015 v 8:12 | Scrat (povídku napsala Leylon) |  Ethelina uspávanka (Leylon)
Ahoj Whoviani,
přichází úplně první povídka od někoho, kdo nemá blog. O její zveřejnění mě požádala Leylon (někteří z vás ji mohou znát z naší facebookové skupiny Doctor Who fantvorba CZ/SK) a povídku autorka popisuje takto:

Takže aby sme to zhrnuli. Poviedka sa volá Ethelina uspávanka. V poviedke vystupuje Deviaty doktor a moja vlastná postava - dieťa menom Ethel. Zasadený je tesne po regenerácii osmičky na deviatku, ešte pred stretnutím Rose.
V príbehu sú určité zmeny oproti kanónu. A to hlavne ohľadom TARDIS. Tu to nie je loď s vlastným vedomím - sú to len matice, plech a vyspelá technológia. Nič viac a nič menej.
Je to vlastne príbeh o tom, ako TARDIS získala dušu. Môj spôsob ako trochu znížiť ťarchu, kliatbu samoty a smútku na Doktorových pleciach. Príbeh o bolestnom uzdravení, ktoré ho pripravilo na stretnutie s Rose - vtedy bol Doc rozbitý ale jeho kúsky aspoň ako tak držali pri sebe.

Toto je první kapitola, další budou brzy následovat :-) Nezapomeňte napsat své názory do komentářů - autorka to určitě ocení :-)
Scrat

Diskuse: Mývalové a Dweeci

1. dubna 2015 v 22:05 | Plačící anděl |  Diskuze
Ahoj! Jsme tu po nějaké době s diskuzí a tohle bude podle mě poměrně zajímavé téma. Jedná se o Mývaly.
Pokud jste na Facebooku ve skupině Czech Doctor Who Fan Group, určitě jste se s tím setkali. Občas se stane, že napíšete nějaký příspěvek a pod ním se objeví zlatá medaile s obrázkem mývala. Byli jste vybráni k něčemu speciálnímu? Je to snad kyberšikana? Nebo vás někdo chválí? Ani jedno. Označení Mýval je vlastně synonymem pro slovo Dweek. Znamená to většinou fanouška, oddaného pouze obnoveným sériím, který buď Classic přímo odvrhuje, nebo ho neviděl a je to na něm vidět. Tj. dělá příšerné chyby a to jak v příběhu, tak v gramatice. Největší Mývalové si myslí, že například: Petr Kapaldy je čtvrtý doktor. (Slovo Dweek snad prý označovalo normálního fanouška, ale chytli se toho hlavně uctívači Renewed, prý pak začali přeskakovat Devátého Doktora a tak to celé vzniklo.)
Také na FB existuje stránka "Otec, takovej mýval " CZ/SK Doctor Who Trolling Group", kde lidé zveřejňují většinou největší kydy známých i nejnověji pasovaných Mývalů. Neberte to jako šikanu. Já tam jsem a pravda je, že se fakt dobře bavím. Nejzapálenější členové této skupiny snad dokonce píšou Mývalský příběh. Jakýsi bůh Mývalů je Otec, takovej mýval (OTM), jehož existenci započal jistý Štěpák Štenc. Pro podrobnější historii se přidejte do skupiny, moc toho totiž nevím.
No a já se ptám: Uráží vás takovéto rozdělování na Dweeky a Mývaly? Chcete Pavlu Vachtlovi a ostatním uctívačům OTM zatrhnout tipec? Bojujete za práva Dweeků? Nebo vám tito lidé přijdou jako hloupí nevzdělaní burani, kteří by neměli kazit Doctorovi pověst? Či k nim dokonce patříte? Co si o tom myslíte? Nebojte se vyjádřit svůj názor. :)
Mějte se,
Plačící anděl.