Proč by ufouni nemohli mít blog?

My Whoviani a naše okolí

20. prosince 2014 v 13:47 | Plačící anděl |  Články na téma
Ahoj! Dneska nás čeká článek o nás Whovianech a našem okolí-ve škole, doma, v práci, na kroužcích. Užijte si čtení a nezapomeňte, že bude vánoční speciál! ;DUž se vám někdy stalo, že jste ve škole někomu horlivě vykládali o Doctorovi a ten vás odbyl, že ho to nezajímá? Nebo vás ignoroval ze stejného důvodu? Nebo se prostě jen tvářil zaujatě, ale vy jste poznali, že doopravdy by vás nejraději odehnal? Mně ano a rozhodně to není příjemná záležitost. V té situaci je prostě pro vás DW "jen" něco, co vás zajímá a chcete se o tom bavit, jako když někdo přijde a chce si povídat o fotbale. Cítíte se pak trochu zahanbeně, jako by být Whovianem mělo být něco, za co je třeba se stydět?
Tyto situace jsou normální součástí života, pokud jste do něčeho šíleně zažraní a jistě uznáte, že je to nepříjemné pro obě strany.
Položila jsem několik otázek dvěma mým spolužačkám, které Doctora Who znají jen z vypávění. Bohužel jedna neodpověděla a druhá mi poslala odpovědi jen na první čtyři otázky, ale i ty tu zveřejním.

1) Kolik si myslíte, že je ve vaší třídě Whovianů? Tak 15.
2) Posloucháte někdy, o čem si spolu fanoušci Doctora Who povídají? Určitě to ve vás vytváří nějakou představu tohohle seriálu, jak si DW představujete? Připadá mi to jako Sci-fi.
3) Nepřijde vám někdy, že se o DW mluví moc často? Vadí vám to? Proč? Není to zrovna super (všichni neví o co go)
4) Co si myslíte o Whovianech? (Co je spojuje, co je na nich špatného, co dobrého…) Spojuje je to, že je ten seriál baví. Hrozný je na nich to že se pořád dohadujou kterej doktor je nejhezčí, nejlepší, nejmenší, největší...

(Tady je mimochodem vidět, že "normální člověk" nepozná rozdíl mezi Whovianem a člověkem, který DW jenom sleduje, ale to není její chyba. U nás ve třídě totiž tolik Whovianů rozhodně neni, je jich tam tak pět pravejch a deset dalších lidí DW zná.)
Tak vidíte. Nemá o nás moc kladný názor. A neřekla bych, že je to tím, že se setkává se špatnými fanoušky, protože myslím, že má šanci seznámit se s různými typy. Holt je to ale tím, že slýchává naše šílené rozhovory o spoilerech, TARDIS, teoriích, Masterovi (Vládcovi), Dalecích... Mně se třeba znepřátelil zmíněný fotbal, protože na základce o něm spolužáci neustále žvanili. A i dnešní nechutná společnost, která je schopna posprejovat dům člověku, který nefandí Spartě mě od fotbalu odrazuje. Jinak hraní mi nevadí, ale ti šílení fanoušci, to je něco.
To jsem se ale vzdálila od tématu. Chci říct, že tahle nesnášenlivost se může vyvinout i u člověka, který se o dané téma zajímá a má ho rád. Jsou lidé, kteří mluví o Doctorovi vždy, když můžou a většinou, i když je to absolutně nevhodné. Sedí ve společnosti lidí, kteří DW zrovna nemusí a o čem začnou mluvit při obědě? "David Tennant je nejlepší Doktor!" třeba zařvou. Někdy jsem já ten, kdo je okřikne. Víte, já se ráda bavím o seriálech a filmech a knihách, o Doctorovi obzvlášť, ale když o tom někdo mele v jednom kuse, začnu být naštvaná nejen na tu osobu, ale taky na tu věc, o které mluví. Jako by ona za to mohla. Takže jsem měla jedno kratičké období, kdy jsem tak nějak nevěděla, jestli pořád jsem Whovian, nebo jestli jsem DW nezačala náhodou nesnášet.
Naštěstí se vše urovnalo, ale jak píšu. Pokud jste ve společnosti lidí, o kterých víte, že o daném tématu nechtějí mluvit, nebo že o něm nic neví (a pravděpodobně by je to nezaujalo), nezačínejte o tom zapálený hovor. Z vlastní zkušenosti říkám, že je to k ničemu a spíš to vede hádce.
Poté je tu ještě jedna věc. S kamarádkou tomu říkáme "cvičenej pes". Párkrát se mi to stalo. Jde o to, že učíte osobu, která Doctora nezná, o postavách a pak se chlubíte jejími úspěchy; že pozná, kdo je třetí Doktor a kdo Dvanáctý, že ví, že Timelordi mají dvě srdce a že Dalek rozhodně není maják (to mi vážně kamarádka řekla), ale Doktorův největší nepřítel.
Člověk se pak urazí a jsou z toho opět jenom nepříjemnosti.
Jistě si někeří z vás říkají, že tohle přeci kadý ví a že se tímto článkem snažím jen urazit lidi. Není to tak. Když jsem teprve začínala se sledováním Doctora, neměla jsem žádné zkušenosti a tak jsem otravovala všechny ve svém okolí, nehledě na to, že jsem taky hodně vyspoilerovala kamarádkám, které se na to pak začaly koukat. Časem se člověk poučí a dává své zkušenosti dál, aby ostatní nedělali ty stejné chyby, jako on. A proto jestli jste se v tomto článku nenašli, můžete si gratulovat. Kdo se v něm našel, třeba se poučil. To je snad ještě větší důvod k radosti. ;)

A nemůžu si odpustit nějaké ty gify...
Když mluvíte s neWhovianem o DW, často nasadí buď takový...

Nebo takový výraz:

Hezký konec týdne, Advent už je skoro za námi! :)
Plačící anděl
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sillia Sillia | 20. prosince 2014 v 15:08 | Reagovat

U mě je to smutné, jsem jediným Whovianem ve třídě a jen jeden další na to koukal, vím, že skončil u 11. Doktora, nevím proč, jestli to vůbec dokoukal, ale z toho, jak krátký byl náš rozhovor, tak to pro něj byl jenom způsob, jak si ukrátit čas, pak tam jsou 2 holky, které vědí, že něco takového existuje, ale nemají nejmenší chuť se na to kouknout, ačkoli jednu přemlouvám, a tím to u nás končí a v ostatních třídách je to tak nějak hodně podobné, myslím, skoro bych se vsadila, že více než 5 pravých Whovianů na celém gymplu nebude.
Ale ta holka, co ji přemlouvám, tak ta je schopná se o tom se mnou bavit, takže jí občas trochu otravuju, třeba když máme na pc volnější hodinu a já si čtu fanfikce, nebo mě doma něco naštve, třeba můj brácha, který na to se mnou z donucení kouká, nebo to, jak zatraceně málo Whovianů je a že nemůžu najít žádného, i když to bude asi tím, že nemám FB ani jiné sociální sítě, ale ani jí to nevadí, což tedy velmi obdivuji.
Nicméně, to jsou takové moje zkušenosti s tím, jaké to je být Whovian, ale jak jsi řekla, sama se snažím svoje povídání co nejvíce umírnit, vlastně, krom té jedné holky o tom s nikým nemluvím, respektive debatu nezačínám, tak snad jim nepřipadám tak strašná, ale znám ten pocit, když je být Whovian jako něco, za co by se člověk měl stydět, ale ne ze školy, ale hlavně z domova, kdy na mě hlavně táta pohlíží jako na šílence a už se i vyjádřil, že jsem neschopná normálně žít a že mě jednou přejede auto, protože budu koukat na nebe a hledat ufouny a podobně, a máma, která celkově sci-fi nemá ráda a považuje to  za neskutečnou kravinu a můj bratr, který na to kouká pouze aby měl co dělat, když vypne počítač, protože mu táta počítá watty, které u počítače za měsíc prosedí, toho kdyby nebylo, tak ani on se na DW se mnou nepodívá a stejně mě má za magora, že s ním na to koukám už potřetí, tedy on poprvé a já potřetí, takže to není zrovna snadné.

2 -Danny- -Danny- | E-mail | 20. prosince 2014 v 22:41 | Reagovat

Ahoj,sice je to hloupý,ale nemůžeš mi poslat otázky ohledně DW?Jsem totiž OWF (Obrovský Whovianský Fanatik.Také mě napadlo,jestli byste mohli uspořádat nějakou Whovianskou vědomostní soutěž :-)

Ale jen návrh :-)

3 zusp zusp | E-mail | Web | 21. prosince 2014 v 22:31 | Reagovat

U nás ve třídě na to koukají dvě holky. 1. je správnej extrém Dweeka. Je ochotná koukat jen na 9. Doktora (správnej výběr :D) a na ostatní ne. Sice mě to nevadí, ale příjde mi to zvláštní. a ta druhá kouká jen na obnovený a a classic koukat nechce (její škoda :D)

4 Cresscent nepřihlášená Cresscent nepřihlášená | Web | 23. prosince 2014 v 13:18 | Reagovat

U nás ve třídě (co vím) sledujeme DW jen já a jedna moje kámoška.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama